Interreg Central Baltic
EU
<Ko darītVIETĒJO RAŽOTĀJU LABUMI

Vietējie gardumi


Foto: Marta Martinsone-Kaša, Vilnis Klintsons

Hanzas savienības laikā tirdzniecības preces bija tolaik uzturā lietotie produkti – galvenokārt graudaugi – rudzi, kvieši, mieži, auzas, griķi, arī kaņepes, lini, medus. Savukārt pašu pārtikai tika audzēti pākšaugi un dārzeņi – kāļi, rutki, kāposti, bietes, burkāni, gurķi, sīpoli, ķiploki u.t.t. Arī mājlopu turēšanai bija liela nozīme. Gaļa un piena produkti, lai arī neveidoja lielu daļu cilvēku uzturā, tie tika lietoti daudzu ēdienu sastāvā.

Ar daudziem produktiem un ēdieniem, tai skaitā kaņepju sviestu, mēs lepojamies vēl šodien. Nekas nav mainījies. Lai arī Straupe savu pilsētas vārdu jau 4 gadsimtus kā zaudējusi, kāds tirdzniecības jeb saimnieciskuma gēns šeit tomēr saglabājies – straupieši kopj dārzus un laukus, audzē lopus un tirgojas.

Piedāvājam nelielu ieskatu plašajā straupiešu piedāvātajā produktu klāstā, kas kādam noderēs ikdienas vai svētku galdam, citiem, iespējams suvenīru sagādei.

Straupes kaņepju sviests

Sviests ar kaņepēm. Kaņepju sviesta sastāvā ietilpst augstākās kvalitātes saldkrējuma sviests un samaltas kaņepju sēklas. Kaņepju sēklas satur organismam nepieciešamās nepiesātinātās taukskābes un proteīnus. Produkts, kam noteikti jābūt ikviena Straupes apceļotāja suvenīru tašiņā. 

 

Vairāk informācija par produktu: www.straupespiens.lv

Iegādāties var Straupes piena veikalā un tuvākās apkārtnes veikalos.

Rožkalnu maize

Pēc sentēvu receptēm cepta īsta rupjmaize, saldskābmaize, baltmaize un mājas konditoreja (pīrāgi, plātsmaizes, cepumi u.c.). Bez ķīmiskām piedevām un uzlabotājiem, roku darbs.

Vairāk informācija par produktiem: www.rozkalnumaize.lv

 

Iegādāties var  "Rožkalnu maizes veikalā" un Slow Food Straupes tirdziņā katra mēneša 1. un 3 svētdienā no plkst. 11:00-15:00.

Medus

Dažādu ziedu medus. Ievākts Gaujas nacionālajā parkā. Īsts dabas kārums. Mārtiņa Kraukļa un Otto Abzalona roku darbs. Pirkums, kas iepreicinās kā mazus, tā lielus kārumniekus.

 

 

Iegādāties var Slow Food Straupe tirdziņā katra mēneša 1. un 3 svētdienā no plkst. 11:00-15:00.