Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

Straupes kulinārais ceļvedis


Pārgaujas novada svētku noslēgumā, 15. jūlijā Straupes Zirgu pastā plašākai publikai tika prezentēts Straupes kulinārais ceļvedis. Informatīvs materiāls, kas sniedz informāciju par Straupē un tās tuvākajā apkārtnē esošajiem uzņēmumiem, mājražotājiem un amatniekiem, kas Straupes iedzīvotājiem un viesiem piedāvā iespēju iepazīties ar vietējām kulinārajām vērtībām. Tāpat ceļvedī atrodama informācija ceļotājiem: kur un ko Straupē vērts apmeklēt un redzēt, kurām vietām noteikti nepabraukt garām. Ceļvedis papildināts ar receptēm, ko piemeklējusi Straupes Zirgu pasta virtuves šefpavāre Baiba Smilga.

Pasākuma sākumā ar stāstījumu par viesošanos saimniecībās un tur gūto pieredzi un emocijām dalījās ceļveža tekstu autore Baiba Smilga. Neliela saimniecību un amatnieku ražoto produktu prezentācija ļāva pasākuma dalībniekiem iepazīt mazo ražotāju veikumu un to ikdienas darbību. Pasākuma noslēgumā ikviens apmeklētājs savā īpašumā varēja iegūt Straupes kulināro ceļvedi, kā arī nogaršot vienu no tajā aprakstītajiem viduslaiku ēdieniem - miežu putru ar lēcām, dārzeņiem un korindru.

Straupes kulinārais ceļvedis tapis projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros. Izdots latviešu, vācu un angļu valodā. Pieejamas Pārgaujas novada pārvaldēs, “Piķiera namiņā” un veikalā “Senā Hanza”. Elektroniskā versijā skatāms un lejuplādējams ŠEIT.