Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

Īpašos svētkos godināsim Pāraujas novada populārāko ogu – dzērveni!


Pirmo reizi Pārgaujas novadā dzērvenei tiks izrādīts īpašs gods – slavinot šīs ziemeļnieciskās ogas vērtīgās īpašības un nozīmi mūsu novada simbolikā, 7.oktobrī tiek rīkots Pārgaujas novada dzērveņu festivāls.

Dzērvene ir Zemes dāvana Latvijai un reizē arī Pārgaujas novadam un tā iedzīvotājiem. Novada teritorijā plešas plaši purvi, kur ik rudeni zaļu sūnu ciņos saulē krāsojas koši sarkanās ogas. Par dzērveni Pārgaujas novadā domā un runā ar mīlestību, un tāpēc nav brīnums, ka šī veselīgā oga rotā novada ģerboni.

7.oktobrī Pārgaujas novada dzērveņu svētkos slavināsim šīs ziemeļnieciskās ogas labākās un veselīgākās īpašības un rudenīgā gaisotnē pulcēsimies Straupes zirgu pastā. Laikā no plkst. 11 līdz 14 tur darbosies dzērveņu ēdienu un dzērienu kulinārā darbnīca, kur no vietējiem produktiem, atklājot dažādus garšas noslēpumus, paskaidrojot ēdiena gatavošanas procesu un aicinot apmeklētājus vērot un piedalīties degustācijā, norisināsies ēdienu gatavošana, kuros kā izejvielas tiek izmantotas dzērvenes – gan zupa un gaļas ēdiens, gan deserts un dzērveņu dzēriens.

Festivālā piedalīsies projekta “Livonijas kulinārais ceļš” dalībnieki no Igaunijas un Latvijas, piedāvājot produktus un ēdienus, kas saskan ar senatnīgām Livonijas laika kulinārijas tradīcijām. Vienlaikus Straupes zirgu pastā risināsies Straupes lauku labumu tirdziņš, kas nu jau vairāk nekā desmit gadus regulāri, katra mēneša 1. un 3. svētdienā iepriecina savus apmeklētājus un tūristus ar slow food filozofijai atbilstošu produktu klāstu un ir vienīgais Baltijā, kas iekļauts starptautiskās asociācijas Slow Food Internationale Earth Market tirdziņu saimē.

Rudenīgo svētku gaisotni krāšņu padarīs dzīvā uguns, kas veidos simbolisku gaismas un siltuma apli, tā ļaujot visiem klātesošajiem piedzīvot īstu “Latvijas goda apli” par godu Latvijas 100.dzimšanas dienai.