Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

Latvija un Igaunija kopīgi atzīmē Eiropas sadarbības dienu un kultūras mantojuma gadu


Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma kopā ar Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu 2018. gada 15. septembrī atzīmēs Eiropas sadarbības dienu.

Lai atzīmētu sadarbības nozīmīgumu, katru gadu septembrī tiek svinēta Eiropas sadarbības diena. Eiropas Savienībā vairāk kā 100 programmās tiek īstenoti dažādi projekti, kuru pamatā ir sadarbība pāri robežām ar mērķi attīstīt reģionus tādās jomās kā vide, sociāli iekļaujošu kopienu stiprināšana, transports, uzņēmējdarbība, u.c.

Turklāt, šajā gadā tiek atzīmēts arī Eiropas kultūras mantojuma gads, kad ikvienam ir iespēja piedalīties un izbaudīt līdz šim nepieredzētus pasākumus, kas veltīti Eiropas bagātīgajam un daudzveidīgajam kultūras mantojumam.

Abas pārrobežu programmas piedāvā iepazīt bagāto kultūras un dabas mantojumu Latvijā un Igaunijā, piedaloties neaizmirstamā ceļojumā pa kultūrvēsturiskā mantojuma vietām. Kopā izstrādāti četri ceļojuma maršruti, no kuriem divi sāksies Latvijā – “Hanzas maršruts” Rīgā un “Industriālais maršruts” Alūksnē, vēl divi Igaunijā – “Piekrastes maršruts” Pērnavā un “Zaļais maršruts” Tartu.

Latvijas maršruti vedīs cauri divām Hanzas pilsētām – Cēsīm un Straupei. Straupē vietējo gidu Edītes Rudzītes un Elitas Martinsones pavadībā grupa dosies pa jaunizveidoto kājāmgājēju taku, iepazīstot to kultūrvēsturisko mantojumu, kas ļauj Straupi saukt par mazāko Hanzas pilsētu pasaulē.  Dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar daļu no vietējā kulinārā piedāvājuma, ko šoreiz pārstāvēs zemnieku saimniecības Eicēni un IK Aijas Kūkas produkcija. Savukārt Cēsis apmeklētājiem dos iespēju izbaudīt Viduslaiku dzīres Hanzas stilā.

Visos maršrutos būs iespēja iepriecināt garšas kārpiņas, izgaršojot Livonijas kulināro mantojumu, ļaujot dalībniekiem paciemoties laikos, kad Igaunija un Latvija bija viena valsts.
Visus minētos tūrisma maršrutus un piedāvājumus attīsta Igaunijas un Latvijas tūrisma organizācijas un pašvaldības pārrobežu sadarbībā, un drīzumā tie tiks piedāvāti tūristiem.

Visi četri maršruti satiksies Sangastes pilī, Igaunijā, kur notiks ceļojuma noslēguma svinības. Visu maršrutu dalībniekiem būs iespēja dzirdēt un redzēt Līvu folkgrupu “Kāndla”, Suitu vīru dūdu grupu “Suitu dūdenieki”, Setu lēlo kori “Helmekaala” un Kihnu sieviešu deju grupu “Pitsid paistavad”, kuri priecēs ar savām tradicionālajām dziesmām un pat aicinās izmēģināt deju soli. Abu valstu simtgades svinību kūka un kopīga Eiropas sadarbības dienas mozaīkas izveide noslēgs šīs svinības.

Informācija par pasākumu pieejama šeit: https://estlat.eu/en/events/heritage-road-trip.html un Facebook lapā šeit:

https://www.facebook.com/events/1895319647440073/

Papildu informācija par Igaunijas-Latvijas programmas kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma projektiem: https://estlat.eu/en/estlat-results

Informācija par Eiropas sadarbības dienu 2018: www.ecday.eu

Kontakti:

Ilze Legzdiņa, ilze.legzdina@varam.gov.lv, tālr.29142318 (Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas kontaktpunkta pārstāvis Latvijā)

Vineta Šnore, vineta.snore@estlat.eu, tālr.29274310 (Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas komunikācijas vadītāja)