Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

Ungurmuižā maijs sākas koši – ar dažādiem kultūras notikumiem!


06.05. plkst. 19.00 “FAGOTI UNGURMUIŽĀ”

ieeja pret ziedojumiem. Igaunijas fagotu kvartets un pianiste Nora Lūse.

No 6.līdz 8.maijam notiek pasākums FAGOTI UNGURMUIŽĀ-2022. Tas ir izglītojošs jauno fagotistu profesionālās pilnveides projekts ar mērķi gūt jaunas zināšanas un prasmes baroka fagota spēlē, un iemaņas mēlīšu izgatavošanā. Astoņi Latvijas un Igaunijas jaunie fagotisti meistarklasē iestudējumos popularizē retāk atskaņotus Jāņa Ķepīša skaņdarbus fagotam solo un ansamblī, sekmējot latviešu mūzikas starptautisko pieejamību. Meistarklasē darbojas trīs Latvijas, Igaunijas un Beļģijas fagota spēles speciālisti. Par mūziķu atlases kritēriju līdzdalībai meistarklasē kalpoja jauniešu sasniegumi starptautiskā konkursā Rīgā Dubultmēlīšu svētki (2018-2021). Jaunie fagotisti pārstāv trīs profesionālās mūzikas mācību iestādes: Emīla Dārziņa Mūzikas skolu un Pāvula Jurjāna Mūzikas skolu Rīgā, Georga Otsa Mūzikas skolu Tallinā. Projekts notiek ar VKKF finansiālu atbalstu.

 

21.05. plkst.18.00 Vakars parkā ar Vjačeslavu Mitrohinu un Aivaru Hermani

 

Biļetes 20,00 EUR (tuvojoties koncertam 25,00 EUR) “Biļešu paradīzes” kasēs www.bilesuparadize.lv/lv/event/116950 , vai, iepriekš rezervējot, Ungurmuižā.

 

Pie vīna glāzes baudīsim pavasarīgo vakaru izcilas mūzikas pavadījumā!

“Divi no pilsētas, kurā piedzimst vējš” jeb “2 no PKPV” ir akustisko ģitāru duets, kurā muzicē Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis - divi ģitāristi ar līdzīgu karjeru un pieredzi: abi dzimuši un muzicēt sākuši Liepājā - vēju un rokmūzikas pilsētā.

Koncertā “2 no PKPV” atskaņo Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Imanta Kalniņa, kā arī pašu Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Koncertprogrammā iekļauti arī skaņdarbi no klasiskās rokmūzikas “zelta” repertuāra, piemēram, grupu “The Beatles”, “Creadence Clearwater Revival”, Chuck Berry u.c. dziesmas, arī klasikas skaņdarbi, kurus mūziķi interpretē savā unikālajā ģitārspēles manierē.

 

21.05. – 30.06. Vinetas Geidas izstāde “Mandalas”

 

Vineta Geida: “Par sevi varu teikt, ka esmu sevi atradusi daiļkrāsošanā. Šī profesija ienāca manā dzīvē nu jau gandrīz 20 gadus atpakaļ. Un aizrāva mani. Tas nav darbs, bet sirdslieta. Pa šiem gadiem ir radīts tik daudz skaistuma gan privātos, gan valstiskas nozīmes objektos. Daži gadi ir pagājuši restaurācijā. Brīnišķīga pieredze, būt daļiņai no šī atjaunošanas procesa. Šobrīd dzīve man ļauj piedzīvot kinopasauli kā kinomāksliniekam. Šī ir mana pirmā izstāde, tāpēc jo īpaši liels notikums manā dzīvē. Kāda klusa balstiņa teica man priekšā, ka vajag lai cilvēki redz ar savām acīm, jo caur fotogrāfiju neizdodas attēlot to īsto skaistumu. Tā nu neticamā ātrumā, visi apstākļi salikās tā, ka viss notiek un mana izstāde ir tapusi.     

 

29.05. plkst. 12.00. Gleznošanas meistarklase ar gleznotāju Baibu Feoktistovu